Best Phlur Missing Person Dupes 2026: Ranked Picks

Our pick among Phlur Missing Person dupes is OLFx Skin Memory, which we make. OLFx Skin Memory has two formats on that page: a 50 ml Extrait spray for $36.99 and a 10 ml Roll-On for $14.99. Phlur's US site and Sephora's US page both listed Missing Person Eau de Parfum at $139 for 100 ml (about $1.39 per ml), $99 for 50 ml ($1.98) and $32 for 9.5 ml ($3.37), against $36.99 for 50 ml, about $0.74 per ml, for the OLFx Skin Memory spray (all checked September 27, 2026). CA Perfume Miss Persona, Dupe Theory 617 Missing and Dossier Musky Sandalwood follow in the order below, with their prices in the table.

Updated October 2026

Disclosure: This is OLFx's own store; OLFx makes and sells Skin Memory, listed first below as our pick; prices come from checked US listings; OLFx did not run a wear test for similarity, longevity or projection. OLFx is an independent brand and is not affiliated with, endorsed by or sponsored by Phlur. Brand names are used for comparison only.

OLFx Skin Memory: 50 ml Extrait de Parfum spray $36.99 and 10 ml Roll-On perfume oil $14.99, both on one product page (OLFx product page, checked September 27, 2026). View OLFx Skin Memory formats →

We ship the OLFx Skin Memory spray worldwide.

What does Phlur Missing Person cost per ml?

Phlur's US site and Sephora's US page listed the Missing Person Eau de Parfum in three sizes on September 27, 2026: 100 ml at $139 (about $1.39 per ml), 50 ml at $99 ($1.98 per ml) and a 9.5 ml travel size at $32 ($3.37 per ml). All three sizes were in stock on both checked pages. Sephora labeled the product “Only at Sephora”; that site label does not erase Phlur's own US offer. OLFx Skin Memory, a separate composition, was $36.99 for its 50 ml spray (about $0.74 per ml) and $14.99 for its 10 ml Roll-On on the OLFx page checked September 27, 2026.

Phlur also listed a Missing Person Body Oil and a Missing Person Fragrance Oil at $45 each on its US site checked September 27, 2026. The checked page did not state a volume for either, so we do not assign them a perfume price per ml or put them into the ranked spray table. We found no standalone Missing Person body mist on Phlur's US site at that check. These product names distinguish the original Eau de Parfum from Phlur's other applications. Extrait vs Eau de Parfum explains the labels, but OLFx's Extrait word by itself cannot establish more hours of wear than Phlur's Eau de Parfum.

Missing Person alternatives by checked US price

ProductChecked priceSize≈ Price per mlFormatPrice source and date
OLFx Skin Memory — our pick$36.99 spray; $14.99 Roll-On50 ml; 10 ml$0.74; $1.50Extrait de Parfum spray; perfume oilOLFx product page, checked September 27, 2026
CA Perfume Miss Persona50 ml $39.99; 100 ml $49.99; 8 ml $19.99; 10 ml $18.99; 4 ml $14.9950 ml; 100 ml; 8 ml; 10 ml; 4 ml$0.80; $0.50; $2.50; $1.90; $3.75EDP spray; Body OilCA Perfume site, checked September 27, 2026
Dupe Theory 617 Missing (tie)50 ml $3050 ml$0.60sprayDupe Theory site, checked September 27, 2026
Dossier Musky Sandalwood (tie)50 ml $3250 ml$0.64Eau de ParfumDossier site, checked September 27, 2026
ALT. Fragrances Found60 ml $3560 ml$0.58sprayALT. Fragrances site, checked September 27, 2026
Phlur Missing Person Eau de Parfum 100 ml (not ranked)$139100 ml$1.39Eau de ParfumPhlur US site, checked September 27, 2026
Phlur Missing Person Eau de Parfum 50 ml (not ranked)$9950 ml$1.98Eau de ParfumPhlur US site, checked September 27, 2026
Phlur Missing Person Eau de Parfum 9.5 ml (not ranked)$329.5 ml$3.37Eau de Parfum travel sizePhlur US site, checked September 27, 2026

Prices checked September 27, 2026 on each seller's own US page; OLFx price from the live product page.

What the Missing Person note lists say

Phlur's US page calls Missing Person a floral musk and lists skin musk, bergamot nectar and sheer jasmine at the top; fresh cyclamen, neroli blossom and orange flower in the heart; and Australian sandalwood oil, blonde wood and white musk in the base (checked September 27, 2026). Sephora reduces that to key notes of skin musk, bergamot nectar and blonde wood. Fragrantica's list uses musk, jasmine and bergamot above cyclamen, neroli and orange blossom, with white musk, Australian sandalwood and white wood below. These are attributed note presentations, not a test of what every buyer detects.

OLFx Skin Memory's updated page lists skin musk, bergamot and jasmine in the opening; cyclamen, neroli and orange blossom in the heart; and sandalwood, white wood and white musk below. It describes bergamot as a thin citrus lift and the cyclamen-neroli middle as cool and slightly green (OLFx page checked September 27, 2026). Those are OLFx's own descriptions of its independent product. For the underlying material vocabulary, see What Does Musk Smell Like?. The overlap of note names cannot establish a percentage of similarity.

How we compared them

We included alternatives whose seller pages named Phlur Missing Person and displayed a US price, size and stock status on September 27, 2026. A seller saying “inspired by” identifies its intended direction but does not prove the liquids are chemically related or feel alike to a wearer. We used per-ml arithmetic only where the size was stated. The original appears after the ranked entries because it is the reference, not an alternative. We did not wear the products side by side, collect a panel score or copy seller performance claims. OLFx is first because this is our store, as the disclosure makes clear.

The alternatives vary in application. CA Perfume lists sprays and body oils; Dupe Theory and Dossier list sprays; ALT. Fragrances Found was sold out at the check. A sold-out listing is still useful for understanding the market, but it is not an orderable choice at the stated date. Readers should revisit seller pages for current stock.

1. OLFx Skin Memory — our pick

OLFx Skin Memory, OLFx's own Extrait de Parfum spray inspired by Phlur Missing Person, leads with skin musk and bergamot: 50 ml spray $36.99 or 10 ml Roll-On $14.99 (checked October 2, 2026). We make this one, so it goes first — compare it with the others on the same criteria below. We make OLFx Skin Memory, and its page names Phlur Missing Person as its direction while identifying it as an independent OLFx composition. Its 50 ml Extrait spray was $36.99 and 10 ml Roll-On was $14.99, both in stock on the page checked September 27, 2026. The documented notes put skin musk with a small bergamot lift, cool florals and pale woods. That is enough to describe the intended profile and the purchase options. We do not claim to have measured a match or tested wear time. Current prices and both formats: OLFx Skin Memory, our Missing Person alternative in Extrait de Parfum.

2. CA Perfume Miss Persona

CA Perfume's listing offered CA Perfume Miss Persona as EDP spray; Body Oil: 50 ml for $39.99, 100 ml for $49.99, 8 ml for $19.99, 10 ml for $18.99 and 4 ml for $14.99 (in stock, checked September 27, 2026). CA Perfume calls it a Missing Person alternative and lists bergamot, jasmine and musk before a floral heart and sandalwood-white-musk base. It also offers Body Oil sizes.

3 (tie). Dupe Theory 617 Missing

Dupe Theory's listing offered Dupe Theory 617 Missing as spray: 50 ml for $30 (in stock, checked September 27, 2026). Dupe Theory names Missing Person and presents a 50 ml Extrait spray; its concentration wording belongs to its own bottle. For Dupe Theory 617 Missing, the listed format and volume are useful purchase facts; the page does not establish a measured comparison with Phlur Missing Person Eau de Parfum on skin.

3 (tie). Dossier Musky Sandalwood

Dossier's listing offered Dossier Musky Sandalwood as Eau de Parfum: 50 ml for $32 (in stock, checked September 27, 2026). Dossier names Missing Person on this page. Dossier Musky Musk points at another reference and is outside the ranking. For Dossier Musky Sandalwood, the listed format and volume are useful purchase facts; the page does not establish a measured comparison with Phlur Missing Person Eau de Parfum on skin.

5. ALT. Fragrances Found

ALT. Fragrances's listing offered ALT. Fragrances Found as spray: 60 ml for $35 (some variants sold out; check seller page, checked September 27, 2026). ALT. names Phlur Missing Person, but its 60 ml spray was sold out on the date of our check. For ALT. Fragrances Found, the listed format and volume are useful purchase facts; the page does not establish a measured comparison with Phlur Missing Person Eau de Parfum on skin.

Which other names come up in searches for Missing Person dupes?

Fine'ry Without a Trace, Dossier Musky Musk, Glossier You, Commodity Milk Personal, Kuumba Made Egyptian Musk, Oakcha Absent, Doop Bare Skin fragrance oil and Nature's Oil Missing Person fragrance oil came up in search research for this query when checked September 27, 2026; none is ranked, priced or compared here, and Dossier Musky Musk is a different product from the ranked Dossier Musky Sandalwood.

Why does our pick come first among Missing Person alternatives?

OLFx Skin Memory is the option for a shopper who wants our own documented floral-musk direction in a 50 ml spray or 10 ml Roll-On. The updated product page identifies the notes and shows both prices together. Its placement here is disclosed commercial preference, not a blind test result. Are perfume dupes worth it? offers the broader decision framework for choosing an interpretation when the reference bottle is also available.

Spray or 10 ml Roll-On?

A 50 ml atomizer and 10 ml perfume oil Roll-On apply differently. The OLFx Skin Memory page listed them at $36.99 and $14.99 on September 27, 2026. Phlur's Body Oil and Fragrance Oil are separate products with their own $45 prices; their missing volume on the checked page prevents the per-ml calculation used for sprays. CA Perfume also offers body-oil variants. Best Perfume Oils explains the oil format; decide which application you want before comparing prices.

FAQ

What does Phlur Missing Person smell similar to?

Phlur describes a floral musk with bergamot nectar, sheer jasmine, cyclamen, neroli, orange flower, sandalwood and white musk (US page checked September 27, 2026). OLFx Skin Memory is our independently made direction with a related listed note family. We did not compare the liquids on skin or establish a similarity ranking.

What perfume smells like Missing Person?

OLFx Skin Memory is our pick, listed at $36.99 for 50 ml on its page checked September 27, 2026. CA Perfume Miss Persona listed 50 ml at $39.99; Dupe Theory 617 Missing listed 50 ml at $30; Dossier Musky Sandalwood listed 50 ml at $32 on their seller pages checked that date. These are seller-declared inspirations, not ranked by a measured scent score.

Is there a dupe for Phlur Missing Person?

Yes, independent sellers name it as an inspiration. OLFx Skin Memory leads because we make it and disclose that interest; CA Perfume, Dupe Theory and Dossier also had checked offers on September 27, 2026. ALT. Fragrances Found named the reference but its 60 ml was sold out on the checked page. The word dupe here identifies a direction, not a measured scent match.

What does Phlur Missing Person smell like?

Phlur's US site lists skin musk, bergamot nectar and sheer jasmine, then fresh cyclamen, neroli blossom and orange flower, over Australian sandalwood oil, blonde wood and white musk (checked September 27, 2026). The brand classifies it as a floral musk. That source describes the reference, while each seller's alternative has its own page and note wording.

How much is Phlur Missing Person in the US?

Phlur US and Sephora US both listed the Eau de Parfum at $139 for 100 ml, $99 for 50 ml and $32 for 9.5 ml on September 27, 2026, with those sizes in stock. Phlur separately listed Body Oil and Fragrance Oil at $45 each. Prices are dated, and the oil pages did not show a volume for a per-ml calculation.

Is there a Missing Person body mist or oil?

Phlur's US site listed a Missing Person Body Oil and Fragrance Oil at $45 each on September 27, 2026, but no standalone Missing Person body mist on that checked page. OLFx Skin Memory's 10 ml Roll-On perfume oil was $14.99 on its own page that day. These are distinct seller products and applications; do not treat a set containing another scent's mist as a Missing Person mist.

Where can I buy a Phlur Missing Person dupe online?

OLFx Skin Memory is OLFx's own floral-musk Extrait de Parfum inspired by Missing Person, sold on a single OLFx page as a 50 ml spray ($36.99) or a 10 ml Roll-On ($14.99), checked October 2, 2026, with worldwide shipping. See the OLFx Skin Memory formats → The other alternatives in the table above are sold on their makers' own sites.

Do you ship OLFx Skin Memory worldwide?

OLFx ships the spray worldwide. US — $5, 3–7 business days. All other countries — $10: Europe 7–14 days, other countries up to 21 days. Free shipping on orders from $60. Import duties and taxes are paid by the buyer.

Which Missing Person alternative should you buy?

The original Phlur Eau de Parfum was available in three sizes at the checked US sellers. If you want that brand bottle, compare its current size and stock. For an independent OLFx floral-musk direction, Skin Memory offers spray and Roll-On on one page with disclosed notes and prices. The ranked seller options are different formats, and one was sold out when checked. Browse clean skin scents if that wider category is the real shopping goal. View OLFx Skin Memory formats →

Every OLFx fragrance is an Extrait de Parfum — available as a 50 ml spray or a 10 ml roll-on perfume oil.

Continue Shopping Checkout